Rukometaši Sesveta izgubili protiv Poreča

Autor: Vladimir Beštak
Objavljeno: 4.3.2018. 11:24:55

U 16. kolu Premijer lige rukometaši Sesveta nisu uspjeli iznenaditi dobre Istrijane: SESVETE – POREČ 20:25 (11:16).

U Sesvetama gosti iz Poreča bolje ulaze u utakmicu i vode u sedmoj minuti 3:1. Nakon dvije minute domaćini dolaze na pogodak zaostatka (3:4), ali već u 12. minuti Poreč ima tri gola prednosti (7:4). U 21. minuti Sesvete se uspijevaju približiti na samo gol zaostatka (8:9), ali s tri uzastopna pogotka Poreč odlazi na +4. Maksimalnih +5 prije odlaska u svlačionicu imao je Poreč u zadnjoj minuti prvog dijela utakmice (15:10). Do kraja poluvremena svaka ekipa postiže još jedan pogodak.

Prvi gol u nastavku postižu domaćini, a gol za gol igra se do 39. minute, kada Poreč prvi puta odlazi na +6 (13:19). Opet se gol za gol igra do 45. minute, a onda s dva uzastopna pogotka Sesvete smanjuju gol razliku na minus četiri (17:21). Do kraja utakmice gosti su stalno imali između četiri i pet gola prednosti, a utakmica završava rezultatom 20:25.

Najviše je golova za Poreč postigao Ivan Filipović, njih šest, a za Sesvete po četiri pogotka su postigli Lovro Šprem i Igor Grgurić. Matej Mudrinjak imao je šest, a Moreno Car pet obrana.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak, Igor Totić; Neven Grgurić 4, Darko Krndelj, Luka Ćosić 2, Matej Semren 3, Filip Curiš, Marko Šehić 2, Josip Mijo Jurić, Lovro Šprem 4, Mislav Perković, Nikola Mirosavljević 2, Luka Pandža 1, Marko Mihaljević 2, Alen Šušnja 1, Leon Strbad 1.

Trener: Davorin Štrlek

S slijedećem kolu Sesvećani gostuju u Sisku u derbiju začelja kod posljednjeg Metalca.