Pobjeda s 10 razlike i u uzvratu u Azerbajdžanu, Sesvete s ukupnih +25 nastavljaju europsko natjecanje

Objavljeno: 22.10.2023. 11:07:05

U 2. kolu EHF Europskog kupa Sesvete u uzvratnom susretu u Azerbajdžanu pobijedile Kür s 24:34 (13:18).

Rukometaši Sesveta pobijedili su azerbajdžanski Kür 24:34 u uzvratnom susretu 2. kola EHF Europskog kupa i tako potvrdili svoj prolazak dalje. Podsjećamo, Sesvećani su slavili i u prvom susretu prije tjedan dana s 30:15.

Sastav koji od ovoga tjedna vodi Igor Vori otvorio je susret s autoritetom, žustro i dinamično, trpali loptu u protivnički gol, a domaćin je do prvog pogotka stigao tek u 9. minuti.  Pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje i već nakon prvog poluvremena bilo je jasno tko ovdje vodi gavnu riječ iako u sastavu nije bilo nekih standardnih igrača - Ivana Dumenčića, Aleksandra Čaprića i Karla Godeca.

Rukometaši Sesveta slavili su na kraju s visokih deset razlike, 24:34. S osam pogodaka Patrik Hršak bio je najbolji u redovima Sesveta, a odličan na golu ponovo je bio Filip Perić s 13 obrana.

Sesvete su se plasirale u 3.  kolo EHF Europa kupa kao i Trogir koji igra isto natjecanje.

Sesvete: Filip Perić (13), Marko Prpić (3); Patrik Hršak 8, Nikola Jelovčić 1, Josip Tomić 4, Filip Turčić 5 (3), Zlatko Raužan 2, Mislav Šuker, Davor Gavrić 2, David Štrković, Nikola Finek 2, Matej Ćuk 5 i Josip Topić 5

Trener: Igor Vori

Ažurirano: 28.4.2024. 9:42:42