Sesvećanke posustale protiv liderica prvenstva

Objavljeno: 11.2.2018. 10:51:27

Mlade rukometašice Sesveta s tek pokojom iskusnom očekivano nisu uspjele značajnije ugroziti europsku ekipu Lokomotive, ali su pružile sjajan otpor, a u jednom trenutku čak i povele. Ipak na kraju su snaga, iskustvo, ali i kvaliteta presudile. RK Sesvete Agroproteinka – RK Lokomotiva 17:29 (8:9)

Gradski zagrebački derbi odigran je u Sesvetama između Sesveta i Lokomotive. Lokosice puno bolje ulaze u utakmicu te nakon pogotka Lucije Peraice i rezultata 1:2 u osmoj minuti, serijom 5:0 dolaze na značajnu prednost do kraja prve trećine utakmice. Drugi pogodak Sesvete uspijevaju zabiti tek u 20. minuti (2:7). Nakon još jednog gola Lokomotive, Sesvete se s dvije 3:0 serije približavaju i poluvrijeme završavaju samo s golom zaostatka (8:9).

Povratak iz svlačionice donosi izjednačenje, a nakon toga, u 33. minuti, i prvo vodstvo domaće ekipe (11:10). U 41. minuti Lokosice vraćaju prednost na svoju stranu (13:14), a minutu kasnije Sesvete ponovo izjednačavaju. Nakon toga slijedi niz od čak deset golova Lokomotive i u 51. minuti na semaforu je 14:24. Maksimalnih +13 imale su gošće u 56. minuti ,a utakmica završava rezultatom 17:29. Najviše je golova postigla, njih deset, postigla Larissa Kalaus, a za Sesvete Agroproteinku je osam upisala Iva Galetić. Tea Pijević skupila je 19 obrana.

Nakon ovog poraza Sesvete su pale na šesto mjesto.  Slijedeće subote naše rukometašice gostuju kod Zameta.