Težak poraz Sesvećanki u Rijeci

Objavljeno: 18.2.2018. 17:32:13

U 15. kolu 1. HRL za žene u subotu je u Rijeci Zamet teško porazio Sesvete Agroproteinku 28:16 (14:5)

Utakmica 15. kola donijela je sraz sredine tablice u kojem su bodove uvjerljivo uzele rukometašice iz Rijeke. Na Zametu domaće igračice otvorile su s 2:0, a nakon pete minute serijom 4-0 uz golove Josipe Jerčinović, Lare Židek i jednog vratarke Jelene Piršl Zamet postavlja 7:2. Mlada ekipa Sesveta je taj zaostatak pokušavala nadoknaditi, ali nije uspijevala pa je Zamet na odmor otišao s +9. U uvodnim minutama nastavka Zamet se dodatno odvojio na 16:5 i tu je prednost držao sve do kraja utakmice.

Kod Sesveta su raspucane bile Lucija Peraica i Mihaela Bešen koje nisu dopuštale da se Zamet još više odvoji. Po posljednjem sučevu zvižduku Zamet je upisao slavlje 28:16. Zamet su do slavlja vodile Lara Židek sa šest i Josipa Jerčinović s pet pogodaka, a na vratima je Jelena Piršl sakupila sedam obrana. U redovima Sesveta istaknula se Lucija Peraica s osam golova, a vratarski tandem Bešen-Lovrenčević imao je šest obrana.