MRK Sesvete pobijedio Umag!

Objavljeno: 3.12.2017. 18:55:22

U subotnju večer u gimnazijskoj sportskoj dvorani igrala se do pred kraj neizvjesna utakmica u kojoj su rukometaši Sesveta u konačnici slavili protiv vrlo dobrih gostiju iz Umaga 25:22 (11:11), piše tajnik kluba Marko Ćurković.

Prva polovica Premijer lige završena je pobjedom u prošlom kolu protiv MRK Metalca, a druga polovica natjecanja otvorena je u subotu (2.12.) protiv RK Umaga u dvorani Gimanzije Sesvete. U 1. kolu smo poraženi u Istri 28-34, a ovoga puta pokazali smo naše pravo izdanje i čvrstom igrom u obrani došli do pobjede rezultatom 25-22.

Prvih 30 minuta proteklo je vrlo izjednačeno te je takav bio i rezultat (11-11). Obrana je bila na razini, a još jednu odličnu utakmicu odradio je Matej Mudrinjak koji je skupio 12 obrana (40%). U napadu smo promašili previše izglednih šansi te smo propustili otići na odmor s prednošću.

U drugom poluvremenu nastavilo se s igrom gol za gol, a onda pri rezultatu 19-20 uz nekoliko obrana Igora Totića radimo seriju 4-0 (od 51. do 59. minute) i utakmicu privodimo kraju. Čak desetorica Sesvećana upisala su se u listu strijelaca, a po pet pogodaka postigli su Luka Pandža i Nikola Mirosavljević. Kod gostiju šest pogodaka postigao je Lucian Bura, a pet Marin Sinčić. Idućeg vikenda čeka nas vruće gostovanje u Vinkovcima gdje gostujemo kod RK Spačve.

MRK Sesvete: Matej Mudrinjak (12), Igor Totić (4); Neven Grgurić, Darko Krndelj, Luka Ćosić 1, Matej Semren 3, Filip Curiš 1, Marko Šehić 3, Josip Mijo Jurić 1, Lovro Šprem 3, Mislav Perković 1, Nikola Mirosavljević 5, Luka Pandža 5, Marko Mihaljević 2, Alen Šušnja, Ivan Karlo Kuraja.

Trener: Dario Zrnić