Zametu derbi začelja u Sesvetama

Objavljeno: 18.2.2018. 17:57:19

U 14. kolu Premijer lige u gimnazijskoj sportskoj dvorani Sesvećani nisu uspjeli pobijediti riječki Zamet.

Sesvete – Zamet 28:29 (16:14)

Na dnu tablice, ali ispred Metalca, nalaze se Zamet i Sesvete koji su se u 14. kolu susreli u svojevrsnom derbiju začelja. Od početka se vidjelo da će biti vrlo izjednačen i zanimljiv susret. Minimalan prednost se izmjenjivala između momčadi, a do prve veće prednosti stiže Zamet u 18. minuti kada preko Damira Vučka i Matije Golika odlazi na +2 (9:7).

Četiri minute se držala ta prednost, a onda Sesvete poravnavaju na 10:10. Nadovezao se Alen Šušnja s dva uzastopna pogotka za +2 i s istim razlikom Sesvete odlaze na odmor (16:14). Prvih sedam minuta nastavka Zamet lovi zaostatak, a golom Golika uspijeva poravnati rezultat (18:18) i tada kreće igra gola za gol i stalno izmjenjivanje vodstva. U 55. minutu se ulazi pri 27:27, a nakon gola Matije Starčevića Sesvete imaju novi napad, ne realiziraju ga i to Zamet kažnjava s pogotkom vrijednim slavlja. Po isteku 60. Minute na semaforu je stajalo 29:28 za rukometaše iz Rijeke.

Veron Načinović sa sedam pogodaka bio je najbolji kod Zameta, a po njih šest dodali su Marin Kružić i Matija Golik. Kod Sesveta istaknuo se Marko Mihaljević s osam golova, pet je upisao Nikola Mirosavljević, a vratarski tandem Totić-Mudrinjak sakupio je devet obrana.